Majowe weekendy z Korsarzem

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
10 czerwca 2017

 

W każdy weekend maja, począwszy od 6 dnia tego miesiąca, od godziny 12 do 17 na Marinie Poraj odbywała się akcja „Weekend z Korsarzem” organizowana przez Klub Żeglarski Korsarz. Została ona utworzona z myślą o promowaniu żeglarstwa wśród młodych ludzi – licealistów, studentów oraz innych osób zainteresowanych z okolic Poraja i Częstochowy. 

Każdy zainteresowany mógł bezpłatnie wziąć udział w organizowanych przez członków Korsarza rejsach. W projekt zaangażowała się również Młodzieżowa Rada Miasta Częstochowy oraz Stowarzyszenia Aktywna Częstochowa i Częstokocham.

Akcja była aktywnie reklamowana przez liczne plakaty umieszczone na tablicach informacyjnych na terenie całej gminy oraz poprzez wpisy na facebook’u, co spowodowało liczny odzew młodzieży. Korsarze przyjeżdżali co tydzień i próbowali pokazać, jakim cudownym sportem jest żeglarstwo. Uczyli chętnych sterowania jachtem żeglowym, specjalistycznego nazewnictwa, sposobów wiązania węzłów. Wypływali łączącznie we wszystkie majowe weekendy – 28 razy, poznając przy tym 90 osób. 

W przyszłości planują podobne wydarzenia, które będą ogłaszać, by każdy miał możliwość poznania przyjemności z żeglarstwa. 

Serdecznie gratulujemy Korsarzom za świetną akcję i czekamy na następne. 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie